Det är mycket kalas i familjen Bernadotte nu. I tisdags firades Leonores fyraårsdag och idag är det dags för Estelle att blåsa ut sex ljus på sin tårta. För att fira den äldsta lilla prinsessans stora dag publicerade hovet nytagna bilder på sin hemsida.
På en av bilderna poserar en brett leende Estelle med en födelsedagstårta, och på en annan bild ses hon sitta vid ett bord och äta tårta tillsammans med lillebror Oscar. Estelle skrattar mot någon utanför bild medan lillprinsen tar för sig av tårtan.
Prins Oscar är också den som är näst på tur att fylla år i kungahuset. Redan den 2 mars blir det mer tårta!
Som vanligt låter kungahuset hälsa att den som vill gratulera Estelle på födelsedagen kan göra det via Facebook eller formuläret på hemsidan.
Mest läst Just nu
-
Karin har aldrig längtat efter att bli mamma: ”Mitt liv känns fulländat utan barn”
-
Så skapar du färgstarka höstkrukor – med bara tre sorters växter
-
Designklassikern från Rörstrand är tillbaka – se nyheten
-
Första julnyheterna på Åhléns Home 2026 – se bilderna!
-
De totalrenoverade huset på begränsad budget – byggde två lägenheter och hyr ut den ena