Vinnare korsord

Är du en av de lyckliga vinnarna?

Här kan du se vem som vunnit de senaste veckornas Enkla & Snabba kryss. Vi skickar ut alla vinster så snabbt som möjligt. Under semestertider kan viss fördröjning ske.

Enkla Krysset 20

Anitha Blomberg, Göteborg

Christer Gustavsson, Ljusfallshammar

Juanna Annasdotter, Bandhagen

Valentina Solefjord, Storfors

Lydia Lyckelid, Äspered

Snabba Krysset 20

Tina Källberg, Katrineholm

Rebecca Näslund, Östansjö

Michael Villaume, Lidingö

Anita Radels, Knäred

Linda Klijnstra, Gråbo

Enkla Krysset 19

Linus Domeij, Örnsköldsvik

Åke Edström, Umeå

Charlotte Roos, Uppsala

Maria Timashans, Trångsund

Harriette Thiger, Arboga

Snabba Krysset 19

Juanna Annasdotter, Bandhagen

Tara Hellborg Hughes, Trollhättan

Katarina Matijasevic, Kallinge

Rikard Moberg, Alvsjö

Synnöve Hellberg, Tullinge

Enkla Krysset 18

Andori Nordström, Karlskoga

Pysen Lövberg, Hässleholm

Ann Lekander, Växjö

Samuel Ahnve, Kalmar

Elma Weezepoel, Sandared

Snabba Krysset 18

Erja Holmberg, Karis

Ina Holstensson, Krylbo

Karl Arningsmark, Växjö

Mia Jordan, Värmdö

Annalena Persson, Röbäck

Enkla Krysset 17

Tore Molén, Märsta

Tindra Nilsson, Göteborg

Pernilla Berg, Stockholm

Margareta Skrifvare, Stockholm

Anna Haverstad, Västerås

Snabba Krysset 17

Harald Kivisrand, Angered

Marianne Westman, Stocksund

Sören Eklund, Stigtomta

Cristine Andersson, Växjö

Anna Sölvberg, Halmstad

Enkla Krysset 16

Monica Pickelmann, Lysekil

Sandra Enarson, Göteborg

Bert Allard, Örebro

Frida Hall, Motala

Lotta Lundh, Göteborg

Snabba Krysset 16

Martin P Sjöström, Stora Sundby

Samuel Ahnve, Kalmar

John Carlesten, Västerås

Åsa Nordin, Borlänge

Lasse Brunosson, Stockholm

Enkla Krysset 14/15

Klara Axelsson, Glanshamamar

Paula Sjöström, Strängnäs

Emma Pålsson, Tyringe

Bert Allard, Örebro

Özgen Yilmaz, Spånga

Per Dufwenberg, Motala

Erland Kullberg, Vislanda

Frida Turesson, Bor

Alice Brengdahl, Linköping

Wilma Groos, Skövde

Snabba Krysset 14/15

Margareta Tervo, Virsbo

Sune Linder, Nyköping

André Byström, Sundsvall

Ingegerd Kotilainen, Borlänge

RoseMarie Schelander, Anderstorp

Linda Klijnstra, Gråbo

Åsa Hermansson, Hallsberg

Thomas Penzhorn, Överkalix

Oline Sening, Göteborg

Anders Börjesson, Mellansel

Scroll to Top