Redaktionen

Chefredaktör och ansvarig utgivare
Håkan Ström, hakan.strom@egmont.se

Reportagechef och stf ansvarig utgivare
Louise Lindgreen, louise.lindgreen@egmont.se

Fackchef
Gitte Nörgaard-Grytli, gitte.norgaard-grytli@egmont.se

Redigeringschef
Joakim Norling, joakim@egmont.se

Förlags-AD
Camilla Arvidsson, camilla.arvidsson@egmont.se

Korsordsredaktör
Göran Lindén, goran.linden@egmont.se

Matredaktör
Cecilia Vikbladh, cecilia.vikbladh@egmont.se

Trädgårds- och handarbetsredaktör
Ingela Wärle, ingela.warle@egmont.se

Hälsoredaktör
Malin Gavelin, malin.gavelin@egmont.se

Webbredaktör
Emma Watsson, emma.watson@egmont.se

Läsarnas egna berättelser
Lasse Norman, lars.norman@egmont.se

Redaktör för romaner, noveller och krimextra
Veronica Trajkovski Malheden, veronica.trajkovski-malheden@egmont.se

Övriga medarbetare
Birgitta Ohlsson, reporter, birgitta.ohlsson@egmont.se

Maria Öhrn, redigerare, maria.ohrn@egmont.se

Linda Teander, layout, linda.teander@egmont.se

Helene Lissman, layout, helene.lissman@egmont.se

Karin Roos, redaktionsassistent, karin.roos@egmont.se

Marknadsavdelning
Christina Gustafson, christina.gustafson@egmont.se

Christel Pedersen, christel.pedersen@egmont.se

Redaktionen

Telefon
040-38 52 00

Postadress
Hemmets Journal, 205 07 Malmö

Besöksadress
Skeppsgatan 9, Malmö

E-post
red.hj@egmont.se